Plechovky a konzervy nevyhadzujte! Takto ich môžete využiť ako kvetináče:

Plechovky a konzervy nevyhadzujte! Takto ich môžete využiť ako kvetináče:

Na chalupe, na terase, ale napríklad aj v kancelárii. Tu všade sa vám budú hodiť použité plechovky a konzervy, ktoré by inak skončili v odpade. Stačí ich krásne ozdobiť a razom ich využijete miesto vázy či kvetináča.

Plechovky a konzervy – kovové obaly v domácnosti triedi len málokto

Plechovky a konzervy sa dajú krásne využiť k rôznym praktickým účelom na terase, v kancelárii či kuchyni. Najprv ich riadne umyte a odmastite a potom vkusne polepte v podstate čímkoľvek, čo vám napadne. Pozor dajte na ostré hrany, ktoré môžu občas zostať po odstránení viečka.

Prečítajte si tiež: Vytvorte si na stôl dekoráciu z chryzantém a paprík v žiarivých farbách

Jednoducho tak nahradíte vázičky, kvetináče na bylinky či sukulenty a aj stojan na kancelárske potreby. Tu je našich 5 tipov.

Kvetináče na bylinky

Nemáte vlastnú záhradku, kde by ste pestovali bylinky a nechcete ich stále kupovať v obchode? Zasaďte ich do väčších plechoviek. Pekné a praktické bude, keď ich popíšete. Nezabudnite pod hlinu vložiť igelit ako izoláciu.

Drevený kvetináč

Plechový obal od kukurice sa krásne hodí na malý kvetináč – polepte ho pomocou tavnej pištole rozobranými drevenými kolíkmi. Nakoniec možno okolo zaviazať povrázok či mašľu a máte hotovo.

Dekoračné nádobky pletené vlnou

Konzervy možno tiež polepiť zvyškami vlny na pletenie. Efektne vyzerá predovšetkým silnejšie vlákno a použiť môžete aj lano či povrázok. Ozdobné srdiečko je pripevnené pomocou tekutého lepidla.

Kvetináč s čipkou

Na letné pikniky či vonkajšie slávnosti sa hodia kvetináče či vázičky, ktoré môžete po sezóne obmeniť. Štýlovo budú vyzerať nádobky obalené jutovou stuhou s čipkou – najlepšie ju zoženiete v textilnej galantérii. Stuhu prilepte špeciálnym lepidlom na kovy, ale upevnite ju aj tavnou pištoľou.

Nádobka na kancelárske potreby

Konzervy spojte špeciálnym lepidlom na kov a nastriekajte farbou. Pre lepšiu odolnosť použite aj vrchný krycí lak a všetky vrstvy nechajte dostatočne zaschnúť. Hotový výrobok využijete na rozmanité kancelárske drobnosti.

Prečítajte si tiež: Inšpirácia na čarovné rozliate kvetináče, na ktoré vám stačí len kvetináč a obľúbené kvety