Apismedy

Radoslav Matias

Moje prvé skúsenosti s včelárením som dostal do vienka od môjho otca, ktorý je vášnivý včelár. Vždy som mal blízko k prírode, už ako malý chlapec som trávil čas u starých rodičov na dedine, blízko Humenného. Nakoľko pochádzam z včelárskej rodiny, ktorá sa včelárieniu venuje viac ako 30 rokov, dobre viem ako chutí kvalitný včelí med.

Nájsť kvalitný slovenský včelí med pri dnešných tlakoch obchodných reťazcov na cenu je takmer nemysliteľné a serióznosť trhovníkov už taktiež nie je to čo bývala. Práve preto som sa rozhodol pokračovať v rodinnej tradícii a dodávať poctivý včelí med na Váš stôl. To všetko cez serióznych obchodných partnerov, ktorí sú zameraní v prvom rade na kvalitu a slovenské produkty.

Čo je zárukou kvality našich medov?

Kedže sme zameraní na jednodruhové medy (lipový, agátový, černicový, malinový, jedľová medovica…), rozšírili sme spoluprácu so včelármi v rôznych oblastiach Slovenska, kde sa práve tieto jednodruhové medy nachádzajú. So všetkými týmito včelármi nás spája zmluvná garancia, že do medu neboli počas znášky pridané žiadne sladidlá, a že včely neboli liečené antibiotikami. Náš med pravidelne podstupuje veterinárne a hygienické kontroly a je v súladed s potravinovým kódexom Slovenskej republiky.